Homeopatija in alergije.

Homeopatija in alergije

Alergijska obolenja dihal, najpogosteje zaradi cvetnega prahu ali izločkov pršic, pogosto prizadenejo zgornje dihalne poti; nos, grlo, kot tudi oči, lahko pa tudi spodnje dihalne poti (bronhiji).

Seveda vam najprej svetujemo, da se izogibate alergenom. Možna je ciljana antialergijska terapija v šolski medicini znana kot hiposenzibilizacija oz. specifična imunoterapija. Vedno več ljudi pa išče tudi alternativne načine.

V homeopatiji imamo celo vrsto preizkušenih, dobro raziskanih in dokumentiranih zdravil, ki se uporabljajo pri alergijskih obolenjih. Kaže tudi, da imajo zdravila, ki se uporabijo v akutni fazi alergije(npr. pri senenem nahodu) dolgoročno delovanje, ki se kaže v  zmanjšanju nagnjenosti k alergiji.

Na splošno velja naslednje pravilo za odmerjanje: pri akutnih alergijskih simptomih vsako uro 5 kroglic, ob izboljšanju simptomov in glede na jakosti težav 3 ali 4 do 5 krat na dan; dobro je,  da za pol dneva (ali dlje) prekinete z jemanjem zdravila. Velja pravilo: »Veliko ne pomaga veliko”. Manj je več?

Euphrasia officinalis in Allium cepa prideta v poštev pri alergijskih obolenjih dihal. Zdravili sta primerni predvsem pri pekočih očeh, ki se solzijo, to pa spremlja še tekoč nahod.

Euphrasio officinalis
Za Euphrasio officinalisse se odločimo, ko gre za izrazito vnetje očesne veznice s pekočimi vročimi solzami. Prisotno je pogosto mežikanje in je občutljivost na svetlobo. Značilen vodilni simptom je blag in malo moteč izloček iz nosu.

Allium cepa
Je primerna, ko so solze blage, izloček iz nosu pa močno dražeč in tekoč; stanje se v toplem poslabša. Prisotno je draženje na kihanje.

Simptomatika Zdravila
Rezko pekoče solzenje z blagim izločkom iz nosu  Euphrasia officinalis D6.  
Močno dražeč voden izloček iz nosu, blago solzenje Allium cepa D6

Pred uporabo natančno preberite navodilo! O tveganju in neželenih učinkih se posvetujte z zdravnikom ali farmacevtom.

Opisi homeopatskih zdravil so pripravljeni po najboljših močeh in vesti in skrbno preverjeni, vendar avtor ne more prevzeti odgovornosti za posledice morebitne neodgovorne uporabe le teh.

Vsak posameznik naj po lastni odgovornosti presodi svojo odločitev za homeopatsko zdravljenje.

Za samozdravljenje se smemo odločati le v primeru običajnih težav in vsakdanjih bolezni. Ta priporočila pod nobenim pogojem ne nadomeščajo nasveta in pregleda pri zdravniku. Pri težjih ali trajnejših zdravstvenih težavah nujno poiščite zdravniško pomoč.

Lekarnar.com, povzeto po Wiesenauer, Markus / Berger, Reinhild, Homöopathie-Beratung, 3. dopolnjena izdaja 2010.